تست رایگان دوقطبی-بایپولار

تست رایگان افسردگی

نکات زندگی با افسردگی
۸ نکته برای زندگی با افسردگی
نوامبر 29, 2018
6 نکته برای زندگی دوقطبی بایپولار
6 نکته برای زندگی با اختلال دوقطبی/بایپولار
ژانویه 15, 2019

تلگرام مجله آنلاین بلوبری، دوست روان منکانال تلگرام دوقطبی، بایپولاربنفش بری،کانال تلگرام افسردگی

راهکار های تضمینی تقویت ذهن

1-از مصرف هر گونه دخانیات و تنباکو به هر شکل پرهیز کنید.

2-ورزش کنید

پژوهش ها نشان می دهند که ورزش می‌تواند به ذهنتان کمک کند. ورزش باعث افزایش رگهای ریز خونی میشود که خون پر اکسیژن را به قسمت هایی از مغز که مسئول تفکرهستند میرسانند و همچنین توسعه سلول های عصبی جدید را سرعت می‌بخشد و پیوندهای میان سلول های مغزی را افزایش میدهد. به همچنین ورزش فشار خون را کاهش میدهد سطح کلسترول را بهبود می بخشد به تنظیم قند خون کمک میکند استرس روانی را کاهش میدهد که تمام اینها همانطور که بر قلب شما تاثیر مثبت دارد برای مغز شما نیز مفید هستند.

 ۳-رژیم غذایی خود را بهبود بخشید

تغذیه خوب همان طور که برای بدن شما مفید است برای ذهن شما نیزمفید است. برای مثال برای افرادی که رژیم غذایی به سبک مدیترانه ای دارند که بر روی مصرف سبزیجات، میوه ها و ماهی ها، حبوبات و دانه ها، آجیل و چربی های غیر قابل اشباع همچون روغن زیتون و منابع گیاهی پروتئین تاکید دارد، مغز عملکرد بهتری دارد و احتمال ابتلا به اختلال شناختی و زوال عقل کمتر میشود.

4-فعالیت های ذهنی انجام دهید

مطالعه، تحصیل، حل جدول، حل مسائل ریاضی،شطرنج، پازل و هر گونه فعالیتی که ذهن شما را به تکاپو و فعالیت وادارد میتواند به تقویت ذهن شما کمک کند. کتاب بخوانید و مطالعه کنید استفاده بیش از حد از تلفن همراه و تلویزیون، مغز شما را تنبل می کند، با خواندن کتاب به مغز خود فرصت تفکر و تخیل را بدهید.

5-روابط اجتماعی برقرار کنید

پژوهش های فراوانی نشان می دهند که زندگی پر از دوست و تفریح با فواید شناختی همراه است.

پیوند های اجتماعی قوی با کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، کاهش فشار خون و افزایش امید به زندگی همراه است.

انسان ها موجوداتی بسیار اجتماعی هستند. روابط، ذهن را برانگیخته می کند. در واقع تعامل با دیگران شاید از بهترین تمرینات برای مغز باشد.

پژوهش ها نشان می دهند که داشتن دوستی های واقعی و سیستم حمایتی قوی نه تنها در سلامت احساسات بلکه در سلامت مغز شما نیز ضروری است.

راه های گوناگونی برای بهره بردن از فواید تقویت مغز و حافظه ناشی از اجتماعی شدن وجود دارد. به صورت داوطلبانه به دیگران کمک کنید، به عضویت یک گروه در بیایید، و همچنین برنامه ای برای گذراندن زمان بیشتر با دوستان تان ترتیب بدهید. و حتی اگر انسان به کار نیامد از سودمندی یک حیوان خانگی غافل نشوید. به ویژه یک سگ اجتماعی میتواند بسیار برای شما مفید باشد.

(لطفا حیوانات را نخرید، حیوانات بی سرپرست را به رایگان به سرپرستی بگیرید. پیش از اقدام به داشتن هر گونه حیوان ابتدا به طور دقیق بررسی کنید که حیوان مورد نظر چه شرایطی نیاز دارد، هزینه ی نگهداری آن چقدر است و چقدر باید برای آن وقت بگذارید و سپس اقدام به انتخاب حیوان کنید.)

6-یک زبان جدید بیاموزید

راهکار دیگری که برای تقویت مغز می توانید به کار ببندید، آموختن یک زبان جدید و یا چندین زبان خارجی است. آموختن یک زبان جدید در کودکان خردسال باعث تقویت توانایی های شناختی می شود و ذهن را تقویت می کند.

پژوهشگران در دانشگاه مسکو در روسیه و همچنین دانشگاه Helsinki در فنلاند گزارش کردند که آموختن یک زبان جدید، انعطاف پذیری مغز و ظرفیت آن در کد گذاری اطلاعات را بهبود می بخشد.

آن ها اظهار دارند که هر چه فرد زبان های بیشتری را بداند، شبکه ی عصبی آن ها سریع تر به فرایند گردآوری داده ها واکنش نشان می دهد.

پژوهش دیگری که توسط دانشگاه Edinburgh بریتانیا انجام شد اذعان کرد که دانستن دو زبان و یا بیشتر، حتی زمانی که زبان ها در بزرگسالی آموخته شوند، مشکلات شناختی مرتبط با افزایش سن را می تواند آهسته تر کند.

منابع:

onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/mbe.12144

nature.com/articles/srep30227

medicalnewstoday.com/articles/320576.php

health.harvard.edu/mind-and-mood/12-ways-to-keep-your-brain-young

helpguide.org/articles/healthy-living/how-to-improve-your-memory.htm

medicalnewstoday.com/articles/320576.php

اینستاگرام مجله آنلاین بلوبری، دوست روان مناینستاگرام دوقطبی، بایپولاربنفش بری،اینستاگرام افسردگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *