تست رایگان دوقطبی-بایپولار

تست رایگان افسردگی

Mary Lambert - Secrets
به مناسبت روز جهانی سلامت روان Marry Lambert Secrets
اکتبر 12, 2018
سخنرانی لیدی گاگا درباره ی سلامت روان
سخنرانی لیدی گاگا درباره ی سلامت روان با زیرنویس فارسی
نوامبر 11, 2018
چگونه با افراد دارای اختلال دوطقبی برخورد کنیم

چگونه با افراد دارای اختلال دوطقبی برخورد کنیم

تلگرام مجله آنلاین بلوبری، دوست روان منکانال تلگرام دوقطبی، بایپولاربنفش بری،کانال تلگرام افسردگی

چگونه با افراد دارای اختلال دوقطبی برخورد کنیم؟

۱۰ راه برای حمایت از فرد دارای دو قطبی (بای پولار)

نوشته ی استیون پروپست

زمانی که خانواده و دوستان متوجه می شوند که جهان برای افراد دارای دو قطبی چگونه است، موجب پیشرفت در مسیر بهبود میشود و به ما به همگی ما کمک می کند که زندگی هماهنگ تری داشته باشیم.

۱-هرگز ناامید نشوید

با نگاه به گذشته، ۱۰ سال نخست از بیش از ۲۰ سال سر و کله زدن با اختلال دوقطبی واقعاً تقلایی بسیار دشواربود، اما عزیزانم هیچگاه ناامید نشدند. با وجود وضعیتی که معمولا ناامید کننده بود، آنها هیچگاه در بهبود من شکی نداشتند. تا به امروز نیز آنها اعتماد به نفس بخشیدن به من را ادامه میدهند.

توصیه ای برای تمام افرادی که عزیزی با اختلال دوقطبی دارند این است که: ایمان داشته باشید و تسلیم نشوید. زمان هایی بود که هیچ چیزی به جز امید وجود نداشت و من اثباتی مبنی بر این ادعا هستم که این باعث شد که من ادامه بدهم. بنابراین اجازه بدهید که امید میان عزیزانتان گسترش پیدا کند، زیرا امید واگیردار است.

2-زمان می برد

زمان یکی از دشوارترین مفاهیم برای فهماندن به مردم است. همه ما نتایج آنی می خواهیم، دستیابی به موفقیت یک شب ممکن نیست و سالها طول میکشد. پژوهش ها نشان می دهد که ممکن است ۱۰ سال یا بیشتر برای تشخیص پزشکی دقیق طول بکشد. مثلا خودِ من، ۸ سال طول کشید تا کسی بتواند نامی روی مشکل من بگذارد.

در اختلال دو قطبی برطرف شدن سریع مشکلات وجود ندارد. فکر یک درمان معجزه آسا اوضاع را بدتر میکند پس به جای آن به عزیزان دارای اختلال دوقطبی کمک کنید که اهداف واقع گرایانه تعیین کنند. راه بهبود یک جاده مستقیم نیست بلکه یک راه پر پیچ وخم و با پستی وبلندی است. به یاد داشته باشید که پیشرفت قابل دستیابی است اما زمان می برد. باید صبور باشید.

۳-با حقایق روبه رو شوید

اختلال دوقطبی یا بایپولار یک اختلال پذیرفته شده است. گفتن حرف هایی همچون ” فقط در ذهن توست” یا “این فقط تلقین است”در واقع انکار حقیقت است. همچون دیابت یا سرطان ، اختلال دوقطبی نیز نیاز به درمان پزشکی و کنترل دارد.و همچون بیماری‌های مزمن دیگر، معمولاً غیر قابل پیش بینی است. که می تواند بسیار ناخوشایند و در بعضی اوقات ترسناک باشد.

با حمایت شما فرد دارایی اختلال، می‌تواند از هزارتو نجات پیدا کند، بهترین درمان را پیدا کند و درمان موثر را دنبال کند.

۴-نگرش درست را برگزینید

شیوه نگاه کردن شما به مسائل اهمیت دارد. با این حجم از تفکر منفی و تبعیض موجود در جامعه، واقعا نباید بیمار را با افکار نادرست افراد خانواده و دوستان درگیر کرد.

حمایت و پشتیبانی بیشتری نیاز است نه شرم و خجالت بیشتر. هرچه واکنش شما بیشتر بر پایه حقایق باشد و نه برپایه باورهای غلط، حمایت شما تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

بسیار رایج است که اعضای خانواده این حس را به عزیزانشان منتقل می‌کنند که دارای اختلال دوقطبی نیستند بلکه این یک ضعف شخصیتی است و یا مشکل از خود فرد است.

شاید چنین اندیشه نادرستی رایج باشد ، اما این برای فرد که با اختلال دوقطبی در گیر هستند خطرناک است کسی که نیاز به بازخورد سازنده دارد نه واکنش های مخرب.

 ۵-بر دانش خود بیفزایید

افرادی که اختلال دوقطبی دارند معمولاً وجود این مشکل را انکار میکنند و به طور مکرراز ادامه درمان دارویی خودداری می کنند. مهم است که چنین اطلاعاتی را داشته باشیم. خوشبختانه امروزه، به ویژه به نسبت ۲۵ سال پیش که اینترنت وجود نداشت، منابع خوبی در دسترس است.

یک فروشگاه لباس از شعار “یک مشتری آگاه بهترین مشتری ماست” استفاده می کند. برای حمایت ازعزیزانتان چنین دیدگاه مشابهی را در نظر بگیرید. عضو آگاه در خانواده و یا یک دوست آگاه ، بهترین پشتیبان و بهترین منبع حمایتی است.

۶-با آنها همانند کودکان برخورد نکنید

اختلال دوقطبی می‌تواند بلوغ احساسی فرد را بگیرد و فرد دارای رفتاری بچه گانه بوده و سر به هوا باشد.

لطفاً به یاد داشته باشید که اگرچه کسی که اختلال دوقطبی دارد ممکن است که رفتار کودکانه داشته باشد ولی همچنان یک فرد بزرگسال است. ممکن است فرد دارای اختلال دو قطبی غرق در سردرگمی باشد همچنین عزت نفس پایین بسیار رایج است. نشان دادن احترام و تصدیق برای یک انسان بالغ که در حال مبارزه با مشکلات بیماری خود است می تواند برای او بسیار موثر باشد.

۷-به آنها کمی آزادی بدهید

زندگی با یک بیماری جدی کار دشواری به نظر می رسد. که این می‌توانند یک مفهوم خارجی برای جدایی شما از کسی که میخواهید به او کمک کنید باشد. ولی به عنوان یک پشتیبان بهتر است که یک فاصله دوستی میان خودتان و شخص دارای دو قطبی ایجاد کنید.

مرزها و پیامد ها یی تعیین کنید که باعث تشویق افراد دوقطبی برای دنبال کردن بهبودی توسط خودشان شود، در عین حال که در تمام مدت شما توجه و اشتیاق برای کمک را نشان میدهید. بدون این که مورد سواستفاده قرار بگیرید حمایتگر، صبور و شکیبا و مهربان وبخشنده باشید. تشویق موثر مفید است اما امر و نهی کردن خیر.

۸-گذشته را فراموش کنید

خانواده و دوستان ممکن است ساعات بی شمار و یا سالها با خودشان فکر کنند که کجای کار اشکال داشت. غلت زدن در گذشته تنها مسائل را بدتر میکند.

همدیگر را متهم کردن مشکلی را حل نمی‌کند، سرزنش کردن راه حل نیست و خشمگین شدن تنها مسائل را بدتر میکند.

بر روی فردایی بهتر ساختن تمرکز کنید، که این یک حمایت واقعی است.

۹-مراقب سلامت خود باشید

خانواده نیز در کنار فرد دارای اختلال دوقطبی رنج می برد، بنابراین مهم است که بر روی مهارت‌های کنارآمدن و مدارا کار کنید. تنها در صورتی شما می توانید کمک کنید که از خودتان نیز مراقبت کنید. خیلی مواقع مراقبان نیز سرانجام بیمار می شوند.

تکنسین های فوریت های پزشکی آموزش می بینند که هرگزجان خود را برای نجات فرد دیگری به خطر نیندازند. که اگر این کار را بکنند در این صورت امکان کمک به فرد دیگر نیز وجود ندارد. شرایط مشابهی برای کسانی که از عزیزانشان مراقبت میکنند وجود دارد. پس به یاد داشته باشید که شما باید مراقب سلامت خودتان نیز باشید.

10-به یک توازن سالم دست یابید

حمایت از دوقطبی

پرسش های فراوانی وجود دارد: “چقدر باید مشتاق باشم تا این کار را بکنم؟” “آیا نیاز به سخت گیری است؟” “چقدر وقت طول می کشد؟” “پیش از مداخله کردن چقدر باید صبر کنیم؟” و پرسش های فراوان دیگر. رویارویی با اختلال دوقطبی دشوار است. گاهی مانند عبور از روی بند (در بندبازی) است، که شما باید یاد بگیرید که میان سلامت جسمی و روانی خودتان و علاقه ای که برای حمایت از فرد دارای دوقطبی دارید توازن ایجاد کنید.

شما هنگام حمایت نیز نیازمند به پیدا کردن یک توازن سالم هستید. زمانی وجود دارد که باید کمک کنید و زمانی دیگر باید دست نگه دارید؛ زمانی باید صحبت کنید و زمانی باید گوش بدهید؛ زمانی باید صبور و شکیبا باشید و زمانی دیگر پافشاری کنید.

ترجمه اختصاصی وبسایت بایپویار

لطفا دوستان، آشنایان و اعضای خانواده ی خود را به مطالعه این مقاله دعوت کنید.

لینک کوتاه پست: bit.ly/bipolar-support

Source:

10 Ways to Support Someone with Bipolar – bpHope.com

Printed as “Points to ponder: Help from parents, partners, and pals”, Fall 2005

إذا كنت قد تساءلت يومًا عن كيفية عمل خصوبة وإباضة النساء ، فيمكنك زيارة هذا المورد الرائع بشأن الإباضة وعلى محاولة حمل طفل. تتوفر أيضًا أداة حاسبة دقيقة للإباضة على صفحتهم الرئيسية.

اینستاگرام مجله آنلاین بلوبری، دوست روان مناینستاگرام دوقطبی، بایپولاربنفش بری،اینستاگرام افسردگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *