اختلال دوقطبی و مسئله شغلی

برای اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش ترجمه کلیک کنید.

پرسش هادسته بندی: اختلال دوقطبی/بایپولاراختلال دوقطبی و مسئله شغلی

برای اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش ترجمه کلیک کنید.

Mehdi Esmailzadeh 4 ماه قبل

با سلام
من به اختلال دوقطبی نوع دو همراه با وسواس اجباری دچارم. در این شرایط درمانگر نمی تواند مستقلا برای وسواس دارویی تجویز کند. چون داروهای ضد وسواس خلق را بالا می برند. یعنی درمانم نمی تواند کامل باشد.
از سویی با این مشکل مواجهم که با وجود ۴۲ سال سن، نمی دانم عاشق چه شغلی هستم. چون بدلیل عشق به خانواده تا امروز کار کرده ام، اما علاقه دارم در زمینه ای کار کنم که عاشقش باشم. در دو جا هم آزمون شخصیت داده ام که یکی مرا ENFP و دیگری ESTJ ارزیابی کرد.
این اطلاعات به شما کمکی می کند تا مرا در یافتن زمینه شغلی مورد علاقه ام راهنمایی کنید؟ یا کمکم کنید تا بدانم چطور باید کاری را که عاشقش هستم پیدا کنم. آیا فرایند مشخصی دارد؟ ممنونم

error
1 پاسخ
BipoyarBipoyar عضو سایت 4 ماه قبل

تلگرام مجله آنلاین بلوبری، دوست روان منکانال تلگرام دوقطبی، بایپولاربنفش بری،کانال تلگرام افسردگی

درود بر شما و سپاس از طرح پرسش؛
درباره ی انتخاب شغل برای افراد دارای اختلال دوقطبی قبلا مطلبی تهیه کرده ایم که آن را می توانید از اینجا بخوانید:
اختلال دوقطبی و کار
از مهم ترین عوامل انتخاب شغل برای افراد دارای اختلال دوقطبی کم استرس بودن آن شغل است. زیرا استرس می‌تواند محرک دوره های خلقی باشد و یا علائم را بدتر کند.
نکته ی دیگر زمان کار است. معمولا کار های شیفتی که گاهی شیفت شب دارند مناسب افراد دارای اختلال دوقطبی نیستند، زیرا بهداشت خواب خوب تاثیر بسزایی در خلق دارد و نداشتن خواب به موقع و مرتب می‌تواند محرک دوره های خلقی باشد و یا علائم را بدتر کند.
از دیگر نکاتی که میتوانید در نظر داشته باشید این است که بسیاری از افراد دارای اختلال دوقطبی زمانی که شغلشان خلاقانه باشد عملکرد بهتری دارند.
مطلب جامع تر درباره ی شغل برای افراد دارای اختلال دوقطبی را از اینجا بخوانید.
درباره ی وسواس و اختلال دوقطبی، خوب است بدانیم وسواس در افراد دارای اختلال دوقطبی شایع است. و کاملا بستگی به شرایط شما و تشخیص روانپزشک دارد که چه ترکیب داروهایی را برای فردی که هم اختلال دوقطبی و هم وسواس دارد تجویز شود. بنابراین علائم خود را با روانپزشک او در میان بگذارید و با او در این باره مشورت کنید.
درباره ی بخش دیگر پرسشتان با توجه به این که این دو تیپ شخصیتی که نوشته اید کاملا متضاد است نمیتوان شغلی برای شما پیشنهاد کرد و این نتایج متناقض قابل اعتماد نیست. برای تعیین تیپ شخصیتی میتوانید به یک روانشناس که در این زمینه کار میکند مراجعه کنید. همچنین در انتخاب شغل میتوانید از مشاوران شغلی آموزش دیده کمک بگیرید.
با آرزوی بهبودی و کامیابی
منابع:
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5100116/
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4621290/
• Can I work with bipolar disorder? (n.d.). disabilitybenefitscenter.org
• Lin CE. (n.d.). Finding work that works when you have bipolar disorder.
ibpf.org
• Wellness at work. (n.d.). dbsalliance.org

error

اینستاگرام مجله آنلاین بلوبری، دوست روان مناینستاگرام دوقطبی، بایپولاربنفش بری،اینستاگرام افسردگی